Suuri valikoima kahvia ja kahvikoneita

Café Cult Maku­kahvi Dark Chocolate kahvipavut 250 g

  • EUR 12,90
Varastossa
Tuotenumero: 58082

Café Cult Maku­kahvi Dark Chocolate kahvipavut 250 g

Pidätkö suklaasta? Ja pidätkö kahvista? Silloin tulet rakastamaan tätä. Café Cult Dark Chocolate on aromatisoitu kahvi, joka yhdistää kaksi elämän parasta asiaa: laadukkaat kahvipavut ja syvän, täyteläisen tumman suklaan maun, joka tekee jokaisesta kupillisesta pienen hemmotteluhetken. Tämä on maustettua kahvia parhaimmillaan – aromaattista, runsasta ja taitavasti tasapainotettua niin, että itse kahvi pysyy edelleen pääosassa.

Nämä maustetut kahvipavut sopivat kaikille, jotka haluavat kuppiinsa hieman ylimääräistä tunnelmaa ilman liiallista tai keinotekoista makua. Café Cult tunnetaan korkeasta laadustaan ja huolellisesti kehitetyistä makuyhdistelmistään, eikä Dark Chocolate ole poikkeus. Pohjana on 100 % Arabica-kahvipavut, paahdettu keskipaahtoisiksi pehmeän ja pyöreän maun saavuttamiseksi, ja viimeistelty elegantilla tumman suklaan aromilla, joka sitoo kokonaisuuden yhteen.

Kun avaat pussin, vastassa on tuoksu, jossa on tummaa suklaata, lämmintä kaakaota ja paahteista makeutta. Kupissa sama aromi jatkuu vielä pehmeämpänä ja samettisempana. Se on kuin kupillinen kahvia, joka on saanut ripauksen ylellistä suklaata – muuttumatta kuitenkaan jälkiruoaksi.

Saat maustetun kahvin, joka:

  • sisältää selkeät tumman suklaan sävyt

  • on täyteläinen ja pehmeä

  • on tasapainoinen luonnollisen pehmeällä makeudella

  • maistuu erinomaiselta sekä mustana että maidon kanssa

Tumma suklaa tekee kahvista hieman täyteläisemmän ja pyöreämmän, ja maito korostaa suklaan vivahteita entisestään. Täydellinen sinulle, joka rakastat mocha-tyylistä makua mutta haluat puhtaamman ja “aikuisemman” version perinteisestä suklaajuomasta. Yksi Café Cultin maustettujen kahvien suurista eduista on se, että aromi ei koskaan peitä kahvin omaa makua – se vain täydentää sitä. Saat edelleen vahvan, laadukkaan kahvikupillisen, jonka päällä lepää juuri sopiva ripaus rikasta suklaista luksusta.

Ainesosat: Paahdettu kahvi (100 % Arabica), aromi