Suuri valikoima kahvia ja kahvikoneita

Passalacqua Mexico (Mekico) jauhettu kahvi 250g VacPac

  • 8 EUR
Varastossa
Share
Stock: 19
Tuotenumero: 68

Passalacqua Mekico 100% Arabica jauhettu kahvi 250g vakuumipakkauksessa. 

100% Arabicapapuja

Passalacqua Mekico on kahvisekoitus, joka on tehty 100% arabicapavuista. Tämä on jauhettu kahvi, jolla on pehmeä ja kukkainen tuoksu ja täyteläinen maku. Tämä hieno kahvi on tehty yksinomaan ensiluokkaisista arabicapavuista jotka ovat kasvaneet korkeassa ilmastossa. Kahvin aromi on hedelmäinen ja voit löytää siitä myös saksanpähkinän, toffeen ja suklaan nyansseja. 

Mekico on suurta suosiota saavuttanut kahvi, joka on myös hintalaatusuhteeltaan erinomainen. 

Jokainen pakkaus sisältää 250 grammaa jauhettua kahvia. Kahvi on pakattu vakuumipakkaukseen, joka takaa kahvin säilyvyyden mahdollisimman pitkään. 

Passalacqua Mekico koostuu:
100% Arabicakahvista

Lisää Passalacquasta

Passalacqua on italialainen kahvipaahtimo, joka on suosittu niin Etelä-Italiassa kuin myös ympäri maailmaa. Passalacqua on tunnettu erityisesti ikonisista pakkauksistaan ja tummapaahtoisesta kahvistaan.